V nedeljo, 17. junija 2018, je v Idriji potekalo državno tekmovanje iz znanja klekljanja za priznanje Ivanke Ferjančič.

Udeležilo se ga je tistih 23 učenk naše čipkarske šole, ki so na šolskem tekmovanju dosegle več kot 80% možnih točk.

Uspešne so bile tudi v Idriji: osvojile so 3 zlata in 9 srebrnih priznanj.

Nina Čenčič iz 9. razreda je osvojila 1. mesto – naslov državne prvakinje in zlato priznanje v kategoriji »idrijski ris«. Pia Primc iz 8. razreda je v isti kategoriji osvojila 2. mesto ter zlato priznanje. Agata Štravs iz 9. razreda je v kategoriji »listek iz polpremeta in risa s kitico« osvojila 2. mesto in zlato priznanje.

Srebrna priznanja so osvojile: Ema in Ana Demšar, Kaja Arko, Tinka Kemperle, Tisa Mohorič Bonča, Sara Demšar, Tonka Šmid, Hana Oman in Agata Štravs.

Podrobnejše rezultate si lahko ogledate na povezavi: http://www.cipkarskasola.si/si/cipkarska/59/za-otroke/

Vsem tekmovalkam iskrene čestitke. Odlične ste bile!

Naredi najboljše kot zmoreš! (Rafael Nadal) – To je šteje največ, ne glede na mesto in rezultat.