V mesecu marcu 2022 se je na OŠ Železniki, natančneje v čipkarski šoli, odvilo šolsko tekmovanje iz znanja klekljanja.

Učenci, letos le učenke, so se pomerili v treh starostnih in zahtevnostnih kategorijah:

• v širokem risu so tekmovale učenke 2. in 3. razreda,
  • s štručkami so se trudile učenke 4. in 5. razreda,
  • v idrijskem risu pa so se pomerile učenke predmetne stopnje.

Šolska ura je tekmovalkam hitro minila; nekaterim prehitro, da bi pokazale vse svoje znanje. Z rezultati tekmovanja so bile tekmovalke seznanjene pri urah klekljanja. Čestitke vsem tekmovalkam, še posebej pa najuspešnejšim!

Vse, ki so dosegle 70% ali več možnih točk, bodo prejele bronasto priznanje. Tiste, ki pa so osvojile 80% ali več možnih točk, se uvrstijo na državno tekmovanje, ki bo junija 2022 v Idriji.

Nekaj utrinkov s tekmovanja in po tekmovanju si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.

Zapisala:
Irena Benedičič