1. aprila 2023 – na dan Zemlje, je v Žireh potekalo hitrostno tekmovanje v skupinskem klekljanju kitice. To tekmovanje je stalnica vsakoletnih slovenskih klekljarski dni, ki jih letos že 17. organizira klekljarsko društvo Cvetke.

Čipkarsko šolo Železniki sta zastopali dve ekipi.

»LETEČE KOKICE«: šestošolke Erika Benedičič, Tajda Benedičič, Neja Jeram, Mila Mohorič in Jasna Tukić. V treh minutah so uspele naviti klekeljne in narediti 102 pravilna prepleta kitice. Osvojile so odlično 5. mesto med 12 ekipami iz Žirov, Idrije in Železnikov.

»SELŠKE STRELE«: sedmošolke Mojca Gaber, Barbara Nastran, Ema Pegam in Sara Šturm. V treh minutah so uspele narediti naviti klekeljne in naklekljati kar 111 pravilnih prepletov kitice. Osvojile so 1. mesto v konkurenci 12 ekip. Čestitamo!

Na hitrostnem tekmovanju v pripravi klekljarskega pribora za klekljanje kitice pa je 3. mesto osvojila Mojca Gaber. Čestitke še enkrat!

Po tekmovanju smo si privoščile pico in sladoled, se sprehodile do žirovske osnovne šole,  potem pa na pot domov.