Klekljarsko tekmovanje za otroke v Žireh

V času prvomajskih počitnic v Žireh potekali slovenski klekljarski dnevi. Letos že dvanajsti po vrsti.

Uvod v praznovanje le teh je predstavljalo hitrostno tekmovanje v klekljanju kitice z velikimi klekeljni. Tekmovanje je potekalo v četrtek, 26. aprila 2018 popoldne.

Čipkarsko šolo Železniki je zastopala že izkušena in odlično uigrana ekipa »Križ-Kraž« v sestavi: Sara Demšar in Pia Primc iz 8. razreda ter Nina Čenčič, Tara Nastran in Neža Šolar iz 9-ih razredov. V treh minutah so uspele narediti naviti klekeljne in naklekljati kar 126 prepletov kitice. Osvojile so 1. mesto. Čestitamo!

Na tekmovanju v pripravi klekljarskega pribora za klekljanje kitice pa je 2. mesto osvojila Sara Demšar, 4. mesto pa Pia Primc. Čestitke tudi njima!

Po tekmovanju so si tekmovalke privoščile še pico in sladoled, potem pa odhitele na zaslužene počitnice.

Zapisala: Irena Benedičič