V četrtek, 23.6.2022, so se pričeli odvijati 60. čipkarski dnevi v Železnikih. To so čipkarski dnevi z najdaljšo tradicijo v Sloveniji in na to smo res ponosni.

Letna razstava čipk učenk in učencev Čipkarske šole Železniki je vabila k ogledu v kulturnem domu. Razstavo so popestrili plavži, ki so jih pri izbirnih predmetih Elektrotehnika in Obdelava lesa ustvarili devetošolci.

V nedeljo, 26.6., pa smo v sodelovanju s Turističnim društvo Železniki pripravili in izvedli 1. klekljarsko ustvarjalnico »PODARI ROŽO«. Nastal je šopek 60 rož, ki predstavljajo zahvalo in poklon vsem turističnim prostovoljcem, ki so se nekoč in se še danes trudijo za čipkarske dneve. 30 rož so otroci ustvarili na ustvarjalnici pred plavžem, 30 pa smo jih naklekljali že prej – v šoli.

Hvala animatorjem: Nuši, Klari, Maji, Agati in Blažu, nekdanjim učencem, za pomoč pri izvedbi!