Že osmo leto zapored je TD Železniki organiziralo in izvedlo prireditev »24 ur klekljanja«, ki predstavlja najavo prihajajočih čipkarskih dni, letos že 61-ih po vrsti.

Neprekinjeno klekljanje se je začelo v petek, 2. junija 2023 ob 12. uri in se končalo v soboto, 3. junija 2023 ob 12. uri v Kulturnem domu Železniki.

Učenke Čipkarske šole Železniki so bile tiste, ki so s klekljanjem pričele točno ob 12. uri in klekljale do 15. ure. Ostalih 21 ur so zapolnile odrasle klekljarice iz Železnikov in tudi od drugod. Prvič se je letos klekljalo »metrovko« po vzorcu Jane Rihtaršič iz Železnikov  v tehniki slepega risa in listkov iz polpremeta.

Za Čipkarsko šolo Železniki so klekljale petošolka EVA BENEDIČIČ, šestošolke TAJDA BENEDIČIČ, MARUŠA MOČNIK in DOROTEJA ŠUŠTAR in osmošolke URŠKA BENEDIČIČ, MOJCA BENEDIK, ERIKA DEMŠAR in ZALA PFAJFAR. Vesele smo bile gostoljubnosti predsednika in vodij klekljaric TD Železniki ter pozornosti  župana Marka Gasserja in podžupana Janeza Habjana.

Hvala vsem učenkam za sodelovanje!