Klekljarsko tekmovanje v Žireh

Točno na praznik 1. maja 2017 je v Žireh v sklopu praznovanja 11. slovenskih klekljarskih dni tudi letos potekalo šaljivo tekmovanje v klekljanju kitice z velikimi klekeljni in tekmovanje v pripravi klekljarskega pribora za klekljanje kitice.

Čipkarsko šolo Železniki je zastopala ekipa »Križ-Kraž« v sestavi: Tara Nastran, Neža Šolar, Sara Demšar, Nina Čenčič in Pia Primc. V treh minutah so uspele narediti 110 prepletov kitice in osvojile 3. mesto. Čestitamo! Na tekmovanju v pripravi klekljarskega pribora za klekljanje kitice pa je bila najhitrejša med vsemi Pia Primc. Vse potrebno je pripravila v 16 sekundah. Tretje mesto je osvojila Sara Demšar. Čestitke tudi njima!

Pred samim tekmovanjem so si učenke ogledale še razstavo čipk žirovskih klekljaric v galeriji DPD Svoboda in poskusile klekljati na velikem punklju »Zamorcu«. Po tekmovanju so si privoščile še pico in sladoled.

Vsem tekmovalkam hvala, da so praznični dan izkoristile za promocijo čipkarske šole iz Železnikov.