Klekljarsko tekmovanje za otroke v Žireh

V času prvomajskih počitnic v Žireh potekali že 13. slovenski klekljarski dnevi.

Uvod v praznovanje le teh je predstavljalo hitrostno tekmovanje v klekljanju kitice z velikimi klekeljni. Tekmovanje je potekalo na praznik, v soboto, 27. aprila 2019 popoldne.

Čipkarsko šolo Železniki je zastopala ekipa »Železn’karce«, čeprav v njej ni bilo niti ene učenke iz Železnikov. Sestavljale so jo: Nika Berce iz 8. razreda ter Lana Habjan, Pia Primc in Tonka Šmid  iz 9-ih razredov. V treh minutah so uspele narediti naviti klekeljne in naklekljati kar 117 prepletov kitice. Osvojile so 1. mesto, saj so naredile en preplet več kot ekipa iz Novega mesta. Tretje mesto je osvojila domača ekipa »Hude Žirovke«. Čestitamo!

Na tekmovanju v pripravi klekljarskega pribora za klekljanje kitice pa je 1. mesto osvojila Pia Primc, 2. mesto pa Nika Berce. Čestitke tudi njima!

Po tekmovanju smo si s tekmovalkami ogledale razstavo žirovske čipkarske šole, si  privoščile pico in sladoled, potem pa odhitele na zaslužene počitnice.

Zapisala: Irena Benedičič
Fotografije: Jana Rihtaršič