V nedeljo, 18. junija 2017, je v Idriji potekalo državno tekmovanje iz znanja klekljanja za priznanje Ivanke Ferjančič.

Udeležilo se ga je tistih 26 učenk naše čipkarske šole, ki so na šolskem tekmovanju dosegle več kot 80% možnih točk.

Uspešne so bile tudi v Idriji: osvojile so 3 zlata in 7 srebrnih priznanj.

Ema Demšar je osvojila 1. mesto – naslov državne prvakinje in zlato priznanje v kategoriji »ris z notranjimi in zunanjimi postavki«.
Sara Demšar pa je prav tako osvojila 1. mesto – in naslov državne prvakinje ter zlato priznanje v kategoriji »idrijski ris«.
Katarina Derlink je v kategoriji »idrijski ris« osvojila 2. mesto in zlato priznanje.

Srebrna priznanja so osvojile: Nina Čenčič, Tonka Šmid, Pia Primc, Veronika Rihtaršič, Eva Demšar, Neža Šolar in Agata Štravs.