Že sedmo leto zapored je TD Železniki organiziralo in izvedlo prireditev »24-ur klekljanja«, ki predstavlja najavo prihajajočih čipkarskih dni, letos že 6o-ih po vrsti.

Neprekinjeno klekljanje se je začelo v torek, 31. maja 2022, ob 19. uri in se končalo v sredo, 1. junija 2022, ob 19. uri v Kulturnem domu Železniki. Klekljalo se je čipko po velikem vzorcu ga. Kejžar v tehniki širokega in slepega risa. Odrasle klekljarice so se za punkljem menjavale vsake pol ure, učenke pa po 15 minutah.

Za Čipkarsko šolo Železniki so klekljale sedmošolke: MAJA BOGATAJ, NEŽA HABJAN, NUŠA HABJAN, TINKARA HODNIK, JULIJA KOKALJ, ZOJA PODOGORELEC in HANA RIHTARŠIČ. Klekljale so v sredo od 12.30 do 14.30 ure. Deležne so bile tudi pozornosti fotografa Gorenjskega glasa in Ratitovških obzorij in z zanimanjem pričakujemo objavo kakšne fotografije.

Hvala vsem učenkam za sodelovanje!